Bębny djembe – jak wybrać odpowiedni instrument?


Bębny djembe to jedne z chętniej wybieranych instrumentów perkusyjnych. Choć pochodzą z Afryki, cieszą się dużą popularnością również w państwach Europy. Poszukując pierwszego bębna wiele osób zastanawia się, jak znaleźć instrument dopasowany do siebie. Na co należy zwrócić uwagę wybierając djembe?

Wymiary instrumentu

Aby bęben djembe umożliwiał komfortową grę i efektywną naukę, jego wielkość musi być dopasowana do osoby grającej. Zaleca się przede wszystkim zwrócić uwagę na średnicę membrany. Membrana odpowiednio dobranego bębna powinna posiadać średnicę o ok. 10-15 cm większą od długości dłoni grającego.

Ważne jest, aby osoba, która będzie używała instrumentu mogła swobodnie położyć obie dłonie na powierzchni bębna. Należy zwrócić uwagę na to, aby wybrany model nie był zbyt mały. Egzemplarze o większych gabarytach są preferowane przez niektórych bardziej doświadczonych instrumentalistów. Średnia wysokość bębna to ok. 60 cm. Możliwe jest również znalezienie modeli o wysokości ok. 30 cm dedykowanych dzieciom. Bębny dla najmłodszych powinny być odpowiednio dobrane również ze względu na znaczną wagę większych egzemplarzy.

Jakość wykonania

Poszukując odpowiedniego bębna należy zwrócić uwagę na to, aby był starannie wykonany. Korpusy tworzone są z różnych gatunków drewna i często posiadają zdobienia. Zaleca się jednak przyjrzeć przede wszystkim staranności wykończenia wszystkich elementów. Przemyślanie wybrane djembe zapewni wysoki komfort użytkowania i z pewnością będzie trwałym przedmiotem.

Bębny djembe dostępne na DrumCenter.

Winyle hip hop a niesamowite brzmienie muzyki
Talerze perkusyjne sabian b8