Co musi zrobić początkujący muzyk


blockiMuzyka to tylko coś, co pobrzmiewa, by nie otaczała cisza, albo wypełniała czas zmierzającym w założonych słuchawkach do pracy czy do szkoły. Dla wielu jest to największa pasja i niekiedy także sens życia. Bardzo często efektem takiego zainteresowania jest późniejsza chęć spróbowania własnych sił, niejednokrotnie nawet założenia własnego zespołu. Wymaga to jednak zgranej grupy muzyków i posiadania wymaganego sprzętu, by kapela mogła zaistnieć na scenie muzycznej.

Oczywiście, podstawowy skład takiego zespołu to gitara elektryczna, bas i perkusja. Niekiedy dochodzą także instrumenty klawiszowe, takie jak na przykład organy elektroniczne. Mowa tutaj oczywiście o początkujących, często amatorskich zespołach, zaczynających dopiero swoją przygodę z nagrywaniem utworów. Dla takich grup skompletowanie nawet trzech – czterech osób i zapewnienie im wszystkim instrumentów niezbędnych do gry jest bardzo często trudnym zadaniem, wiążącym się z dodatkowymi kosztami. Dlatego zespoły takie często wynajmują bardziej złożone instrumenty, takie jak perkusja.

Niektórzy zapaleńcy potrafią jednak odkładać pieniądze i skupować sprzęt po kolei. Na przykładzie wspomnianej perkusji – nie trzeba kupować wszystkiego od razu. Każda część tego instrumentu jest dostępna oddzielnie – bębny, talerze, blocki, czyli tak zwane pudełka akustyczne. Można kupować je pojedynczo, a potem samodzielnie złożyć instrument. Co ważne, kupowanie własnoręcznie wybranych blocków, a także pozostałych części pozwala na uzyskanie specjalnego brzmienia, na którym grającemu najbardziej zależy.

O shakerach słów kilka
Perkusja nastrojona indywidualnie