Czy warto inwestować w płyty winylowe?

Czy warto inwestować w płyty winylowe?


Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się nad zakupem płyt winylowych nie tylko i wyłącznie z pasji do muzyki, ale również w celach inwestycyjnych. Czy można obecnie zarobić na wspomnianych produktach?

Dżem płyty winylowe – czy można na nich zarobić?

Doskonałym przykładem może być znany wszystkim zespół The Beatles, który cieszył się ogromną popularnością nawet w czasach świetności płyt winylowych. Warto wiedzieć, że obecnie ich płyty są znacznie droższe w porównaniu do cyfrowych odpowiedników. Godny uwagi jest również fakt, że podwójny longplay “White Album” z 1968 roku kosztuje obecnie zawrotną kwotę 9000 dolarów.

Dżem płyty winylowe - czy można na nich zarobić?

Ile mogą kosztować najcenniejsze płyty winylowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że prawdziwi kolekcjonerzy omawianych produktów muszą liczyć się z jeszcze większymi wydatkami. Należy bowiem wiedzieć, że ceny wydań radiowych, promocyjnych czy limitowanych bardzo często dochodzą do kwoty 12 tysięcy dolarów. Świetnym przykładem jest The Quarrymen, „That’ll Be The Day/In Spite Of All The Danger”, który jak wiadomo później zmienił nazwę na The Beatles.

Ponadto bardzo wysokie wartości mają także albumy, które z różnych przyczyn nie doczekały się wznowień. Bardzo duża ich liczba prezentuje niezwykle unikalny materiał, który nie jest wykonywany na żywo. Przykładem może być CORNO – Brass Music Festival, który wyróżnia się przede wszystkim harmonią blaszanych instrumentów. Osoby, które są zainteresowane zakupieniem wspomnianego albumu muszą szukać go wśród bardzo drogich płyt sprzed kilkudziesięciu lat.

Janczary, dlaczego warto kupić?
Od czego zacząć przygodę z płytami winylowymi z muzyka klasyczną