Jak kupować perkusję?


sonorPerkusja to bardzo charakterystyczny, duży i w porównaniu do innych, dość drogi instrument. Wybór odpowiedniej perkusji nie jest rzeczą najprostszą. Zanim więc zdecydujemy się na zakup warto zasięgnąć opinii doświadczonych graczy oraz kierować się uznanymi na rynku instrumentami, takimi jak na przykład perkusje marki Sonor.

Wybieraj dobre sklepy muzyczne
Przede wszystkim warto podkreślić, że zakup perkusji przez Internet nie zawsze jest udanym pomysłem. Warto bowiem zawsze stworzyć sobie możliwość do przetestowania sprzętu zanim zdecydujemy się na jego zakup. Przede wszystkim powinniśmy więc wybierać stacjonarne sklepy muzyczne. Jeśli mamy niewielkie doświadczenie szczególnie ważne jest znalezienie sklepu z fachową, doświadczoną obsługą, która pomoże rozwiązać nasze ewentualne wątpliwości i wybrać najlepszy dla nas zestaw.

Zwracaj uwagę na markę i wykonanie
Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego producenta. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład perkusje marki Sonor. Nie warto wybierać bezimiennych zestawów, ponieważ ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Warto zawsze zwracać uwagę na wykonanie. Im bardziej starannie wykonana perkusja, tym zwykle wyższa jest jej ogólna jakość, a tym samym także brzmienie.

Wybierając perkusję warto także pamiętać o dodatkowym oprzyrządowaniu, takim jak na przykład statywy czy stołki do perkusji. Nie możemy także zapominać o jednym z najistotniejszych elementów, jakim są pałeczki perkusyjne.

Perkusja nastrojona indywidualnie
Jak kupić dobre djembe?