Jaką perkusje kupić dziecku na początek?


Coraz więcej rodziców marzy o tym, by ich pociechy rozpoczęły grę na perkusji. Wielkie bębny, głośne talerze i mocne brzmienie podoba się dzieciom, które chętnie uczestniczą w zajęciach gry na tych instrumentach. W jaką perkusję najlepiej zaopatrzyć dziecko na początek? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Podpowiedź poniżej.

Idealne perkusje dla dzieci


Jeżeli dziecko 5-6 letnie rozpoczyna swoją przygodę z grą na perkusji, to warto zadbać o to, by pociecha miała gdzie ćwiczyć. W domu nie zawsze jest tyle miejsca, by można było postawić duży, profesjonalny sprzęt składający się z mnóstwa elementów. Dlatego też producenci tego typu instrumentów wyszli rodzicom naprzeciw i stworzyli małe perkusje dla dzieci, które w niczym nie odbiegają od instrumentów, które można zobaczyć na scenie u znanych muzyków.

Na jaki model warto postawić?


Na początek najlepiej kupić perkusje, której koszt nie wynosi więcej niż 300 – 400 zł. Dlaczego? Dzieci bardzo szybko zmieniają zdanie, więc może się zdarzyć tak, że już po kilku miesiącach zrezygnują z nauki gry na tym instrumencie, a rodzice zostaną z drogim sprzętem. Dlatego maluchom najlepiej kupić dobry, solidny sprzęt od znanego producenta, który składa się z niezbędnych elementów, lecz którego cena nie jest wygórowana. W ofercie dobrych sklepów z instrumentami od ręki można kupić świetną perkusję skierowaną dla dzieci, które dopiero co uczą się na niej grać. Będzie ona idealna, by dziecko mogło rozpocząć na niej naukę i przekonać się, czy jest to rzeczywiście sprzęt, z którym chce się związać na dłużej.

Marakasy podbijają rytm
Powstanie, schyłek i renesans vinylów