Talerze perkusyjne sabian b8


Talerze perkusyjne Sabian b8 w różnych odmianach, dostępne są w wielu sklepach, w zestawach. Zestaw talerzy charakteryzuje jasne, selektywne brzmienie. B8 to jedna z najlepszych i najbardziej docenionych serii blach maszynowo kutych z brązu B8, dedykowana jest początkującym bębniarzom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze światem studia muzycznego i gry na perkusji.

Talerze te są jednymi z najlepszych hi-hatów, z półki pośredniej. Zapewniają uniwersalne, jasne brzmienie o przyjemnym, zrównoważonym dźwięku. Mogą z niego korzystać także średniozaawansowani perkusiści. Najlepsze w swojej klasie talerze Sabian B8 wykonane są z posiadającego oznaczenie B8 brązu. Te blachy charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami tonalnymi, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny.

Materiały użyte do produkcji blach perkusyjnych są podzielone ze względu na ich trwałość, a także na brzmienie – choć w dużej mierze zależy to od techniki wykonania. Co warto podkreślić, najbardziej najnowocześniejsze techniki niekoniecznie sprawią, że mosiężna płyta będzie brzmiała oszałamiająco. 

Brąz B8, który stanowi materiał wykonania talerzy to połączenie miedzi i cyny w proporcji od 92% do 8%. Był to pierwszy na świecie stop metali szlachetnych, który użyty został do produkcji blach perkusyjnych. Jest to materiał, który można walcować na zimno do żądanej grubości blachy. Brąz jest zdecydowanie droższy niż mosiądz, ale oferujący bogatszy dźwięk i lepszą reakcję na obróbkę. Z tego powodu jest niezwykle cenny do produkcji instrumentów perkusyjnych.

Bębny djembe – jak wybrać odpowiedni instrument?
Czy warto kupować płyty winylowe?