Myjka do płyt winylowych – jak działa i dlaczego jest najskuteczniejszym sposobem czyszczenia?


Myjka do płyt winylowych to urządzenie, które wykorzystuje technologię mycia ultradźwiękowego, która jest bardzo skuteczna w czyszczeniu i odtłuszczaniu. Powoduje usunięcie powietrza, w tym dwutlenku węgla. Dzięki temu powstaje więcej pęcherzyków kawitacyjnych, co zwiększa skuteczność mycia. Jak ją wykorzystać?

Dlaczego myjka do płyt winylowych jest lepsza od zwykłych środków?

W pełni profesjonalna, najwyższej jakości myjka do płyt winylowych nadaje się całkowicie do czyszczenia delikatnego kurzu z ulubionych płyt winylowych, jak również do czyszczenia zanieczyszczeń z rowków. Ta myjka do płyt daje możliwość dokładnego wyczyszczenia cennych płyt w krótkim czasie.

Pranie trwa kilkanaście minut i daje możliwość umycia od 2 do 10 płyt w jednym cyklu. Pokrywa urządzenia może posiadać przezroczyste okienko, przez które można podejrzeć płyty w trakcie ich mycia.

Jest to idealna alternatywa dla ręcznego mycia, ponieważ drastycznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia cennej kolekcji. Jest to również świetna inwestycja, jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku swoich płyt poprzez usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które mogą być na nich osadzone.

Jak działa myjka do płyt winylowych?

Myjka do płyt winylowych wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do generowania fal czyszczących o wysokiej częstotliwości (20-50 kHz), które niszczą bakterie i inne zanieczyszczenia, co czyni ją idealną do wszystkich rodzajów wrażliwych powierzchni. Ultradźwięki to sprawdzona technologia, która od wielu lat jest wykorzystywana na całym świecie w branży muzycznej i medycznej, ponieważ jest całkowicie bezpieczna i niezwykle skuteczna w usuwaniu bakterii, zanieczyszczeń i grzybów z wszelkiego rodzaju sprzętu np. strzykawek, ostrzy, soczewek kontaktowych i protez, nie uszkadzając ich w żaden sposób.

Ultradźwięk może usunąć plamy kurzu, potu i odciski palców na powierzchni dysku w sposób trwały i skuteczny. I jest w stanie przywrócić efekt dźwiękowy płyty poprzez usunięcie kurzu z rowków.

Wyjątkowa piosenkarka Enya na płytach winylowych
Dlaczego warto kupować płyty winylowe na wyprzedaży?