Tych artystów muzyki latynoskiej, których musisz znać – a ich muzykę znajdziesz na winylach


Nie sposób się temu oprzeć: za każdym razem, gdy dajesz się wciągnąć w przewijanie wiadomości w mediach społecznościowych lub słuchanie radia, natrafiasz na nową piosenkę lub artystę, który przyciąga twoją uwagę.

A potem jest ten moment, kiedy robisz krok do tyłu i zastanawiasz się, kto to jest i jak długo ta piosenka istnieje. Tak właśnie czujemy się z niektórymi z naszych ulubionych piosenek – niektóre z nich istnieją od dziesięcioleci, podczas gdy inne zostały wydane dopiero w ciągu ostatnich kilku lat.

Ale bez względu na to, jak długo piosenka istnieje, to nie zmienia faktu, że nadal zasługuje na uznanie i uznanie. Oto więc dziesięciu najbardziej niedocenionych artystów muzyki latynoskiej, których musisz poznać już teraz.

Lana Del Rey na winylu

Urodzona w Hawanie piosenkarka Lana Del Rey zyskała sławę z dnia na dzień po wydaniu swojego debiutanckiego singla, który ukazał się także na płytach winylowych, które możesz kupić w sklepie internetowym Winylownia. Nieznana wówczas artystka szybko odwróciła głowy soulowym brzmieniem, które drastycznie różniło się od wszystkiego innego w radiu. Następnie wydała kolejne płyty winylowe, z których oba zadebiutowały na pierwszym miejscu na iTunes.

Niezależnie od tego, co Lana Del Rey będzie robić dalej, fani mogą być spokojni, wiedząc, że już zdążyła wywrzeć trwały wpływ na przemysł muzyczny. Jej zdolność do płynnego łączenia popu, hip-hopu, R&B i latynoskich brzmień jest tym, co ją wyróżnia.

„Dla mnie muzyka to terapia” – powiedziała Lana Del Rey w rozmowie z New York Times. „Pozwala mi wyrzucić z siebie cokolwiek czuję, nawet jeśli jest to złe lub smutne”.

Jak wybrać płyty winylowe do swojej kolekcji? Sprawdź okładki
Mieszanka jazzu wraz z inną muzyką – to oferują ciekawe płyty winylowe